Результати оздоровлення
Результати оздоровлення

Поділитися новиною:

Результати оздоровлення

Добігла кінця оздоровча кампанія в Грушівському дошкільному навчальному закладі «Вишенька» Грушівської сільської ради

Відповідно до Закону України „Про дошкільну освіту” (ст.19), Положення про дошкільний навчальний заклад, літнє оздоровлення в Грушівському ДНЗ (ясла-садок) «Вишенька» проведено в термін з 1 червня по 30 червня, за цей період оздоровлено 30 дошкільнят.

Літо є найсприятливішим періодом для зміцнення здоров’я, загартування та всебічного розвитку дітей. Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи дошкільного закладу, тому колективом нашого дитсадка прикладено максимум зусиль для того, щоб дитяче дозвілля у цей період було змістовним, веселим та цікавим. Протягом оздоровчого періоду перед дошкільним закладом поставлено важливу мету – створити умови для забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та подальшого формування їхньої життєвої компетентності. З огляду на це всі працівники дошкільного закладу спрямували свої зусилля на розв’язання важливих завдань. Зокрема:

дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних та психічних навантажень і відпочинку, забезпечувати максимальне перебування на свіжому повітрі, тривалість сну для дітей відповідної вікової категорії;

проводити санітарно-гігієнічні процедури, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм;

забезпечувати достатню рухову активність дітей впродовж дня;

організовувати збалансоване, збагачене вітамінами харчування та раціональний питний режим.

Перед педагогічним колективом були поставлені й освітні завдання:

узагальнювати, закріплювати та розширювати уявлення про навколишній світ та самих себе;

удосконалювати набуті впродовж навчального року вміння та навички;

збагачувати практичний досвід дітей через залучення до різних видів специфічної дитячої діяльності – ігрової, рухової, пізнавальної, художньої, комунікативно-мовленнєвої, пошуково-дослідницької, трудової.

Протягом травня здійснено благоустрій всієї підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячих майданчиках усіх вікових груп, проведено генеральне прибирання всіх групових кімнат та службових приміщень.

На виробничій нараді з усіма працівниками дитсадка обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, виконання інструкції з безпеки життєдіяльності дітей, здійснення контролю за недопущенням випадків дитячого травматизму та харчових отруєнь. Проведено планові інструктажі з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки з усіма категоріями працівників закладу. Сестрою медичною старшою Юлією Тітарєвою проведено консультування колективу з питань надання першої долікарняної допомоги постраждалим при виникненні нещасних випадків, ознайомлено всіх з пам’ятками щодо запобігання отруєнь отруйними грибами, ягодами, педпрацівникам надано рекомендації щодо організації загартування дітей влітку, проведення лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів з дітьми в режимі дня.

На літній період дошкільний заклад переведено на літній режим роботи: навчально-виховний процес розвантажено, перевага надавалася заняттям художньо-естетичного, мовленнєвого, еколого-природничого, валеологічного та фізкультурно – оздоровчого напрямку; забезпечувався активний руховий режим дітей протягом дня; посилено роботу щодо проведення фізкультурно – оздоровчих та лікувально-профілактичних заходів; раціон харчування дітей збагачено вітамінами за рахунок щоденного вживання свіжих овочів, фруктів, соків. Завдяки спонсорської допомоги директора ТОВ «Садагроінвест» Ярослава Григораш та учасника товариства Віктора Припути діти нашого садочка щоденно вживали ягоди: черешню, клубнику, малину.

Проблеми оздоровлення дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності, тому в літній період оздоровчо-профілактична робота в дитсадку була спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей, формування культури здоров’я. Після денного сну проводились комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входили загальнорозвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави, а також щітковий масаж тіла. Щоденно в кожній віковій групі планувалися рухливі ігри, що в свою чергу забезпечувало активний руховий режим протягом дня.

Влітку батьки прагнуть, аби їхні діти добре відпочили. Окрім поїздки на море чи до бабусі, малюків можна чудово оздоровити у дошкільному закладі. В нашому садочку літньої пори діти більш бувають на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти. Тому діяльність дошкільного навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через різні види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної.

У літній час значна увага приділялася проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, повітрям. Вихователями організовувалася праця дітей на квітнику, городі, в саду по догляду за рослинами. Літня пора сприяє активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведення народних ігор.

...Позаду перший місяць літа... Для наших маленьких вихованців він був цікавим, захоплюючим та змістовним. Усі проведені заходи запам’ятались дітям новими враженнями від побаченого, дитячі голівки збагатились новими знаннями, їх тіло здорове, а очі сяють – поставленої мети досягнуто!

Альбом: Результати оздоровлення Альбом: Результати оздоровлення Альбом: Результати оздоровлення Альбом: Результати оздоровлення Альбом: Результати оздоровлення Альбом: Результати оздоровлення
Web-адреса: dnzvishenka.kupyansk.info/news/id/8471 | Переглядів: 471Дата публікації: 21:49 01.07.2016